La renda dels veïns del Sector Z gairebé dobla la dels del Vint-i-cinc de Setembre

Les dades són les més recents de les quals disposa a l’INE i corresponen a 2016. La renda mitjana anual per persona s'obté dividint els ingressos nets d’una llar entre el nombre de membres que hi viuen.
La renda mitjana del conjunt de Rubí és d’11.535 € anuals per persona. Es tracta d’una de les més baixes de la comarca, només superada per Montcada i Reixac, Ripollet i Badia. El rànquing del Vallès Occidental està encapçalat per Matadepera, Sant Cugat i Sant Quirze.
La zona més rica de la ciutat és la secció censal del Sector Z - Can Sant Joan, des de l’avinguda de l’Estatut i el parc de Ca n’Oriol fins al polígon industrial, on la renda mitjana és de 14.209 €. La segueixen de molt a prop les urbanitzacions de Can Serrafossà i Ximelis (14.137 €), Ca n’Alzamora (13.927 €), Els Avets (13.128 €) i Sant Jordi Parc (12.956 €).
Al final de la llista es troba el Vint-i-cinc de Setembre, amb una renda anual per persona de només 7.866 €. També estan per sota dels 10.000 € Les Torres (8.396 €), la zona de l’escola Montessori (8.635 €), la zona pròxima a l’Espai Jove Torre Bassas, entre els carrers Sabadell i Carrascó i Formiguera (9.515 €), els pisos entre Calderón de La Barca i l’Estatut (9.684 €) i la zona del CAP Anton de Borja (9.821 €). El Pinar, una de les zones més desfavorides de Rubí, comparteix secció censal amb una bona part de Ca n’Oriol i el conjunt de la zona registra una renda mitjana de 10.947 €.
Renda mitjana anual per persona per seccions censals de Rubí
(les referències són orientatives, podeu consultar el mapa de l'INE aquí)
- 04022 – Sector Z (Segle XXI)-Can Sant Joan: 14.209 €
- 01004 – Can Serrafossà-Ximelis: 14.138 €
- 03009 – Ca n’Alzamora: 13.927 €
- 01001 – Els Avets: 13.128 €
- 02004 – Sant Jordi Parc: 12.956 €
- 03001 – Can Vallhonrat: 12.886 €
- 04009 – IES La Serreta: 12.764 €
- 04021 – Can Rosés: 12.665 €
- 04024 – Plana del Can Bertran-c/Magallanes: 12.551 €
- 04002 – Centre-Ajuntament-Guardiet: 12.532 €
- 01003 – Can Fatjó-Cova Solera: 12.518 €
- 02003 – Castellnou-Can Mir: 12.464 €
- 04014 – c/Bassas-Gral. Castaños: 12.432 €
- 04026 – Ca n’Oriol-Pastora: 12.083 €
- 02005 – Vallès Park: 12.052 €
- 04007 – Pau Casals: 12.035 €
- 04005 – Centre-pl.Pearson-La Schola: 12.012 €
- 02001 – Sant Muç: 11.887 €
- 04003 – Escardívol: 11.851 €
- 03007 – Pl. Progrés: 11.761 €
- 02006 – Can Solà: 11.624 €
- 04006 – Ateneu: 11.596 €
- 04011 – Escola Ribas: 11.505 €
- 04004 – crta.Terrassa- crta.Sabadell: 11.485 €
- 04020 – c/Madrid-av. L’Estatut: 11.388 €
- 04001 – Jutjats-c/H. Serra: 11.279 €
- 04025 – Ca n’Oriol-Lourdes-Gral. Castaños: 11.275 €
- 04018 – Mercat: 11.088 €
- 04010 – La Serreta: 11.056 €
- 03005 – El Celler-FGC : 11.044 €
- 04012 – c/ Bartrina: 10.993 €
- 04016 – Ca n’Oriol Alt: 10.947 €
- 04008 – CAP Mútua: 10.703 €
- 01002 – CC Can Fatjó: 10.599 €
- 04015 – Ca n’Oriol-Pinar: 10.479 €
- 04023 – c/Lepant-Navas de Tolosa: 10.223 €
- 03006 – CAP Anton de Borja: 9.821 €
- 04013 – Maristes: 9.684 €
- 04019 – Torre Bassas-Pl. Esbart Dansaire: 9.515 €
- 03004 – Escola Montessori: 8.635 €
- 03003 – Les Torres: 8.397 €
- 03008 – Vint-i-cinc de Setembre: 7.866 €
Renda mitjana anual per persona dels municipis del Vallès Occidental
- Matadepera - 20.792 €
- Sant Cugat del Vallès - 19.151 €
- Sant Quirze del Vallès - 17.500 €
- Gallifa - 17.094 €
- Cerdanyola del Vallès - 13.953 €
- Viladecavalls - 13.831 €
- Ullastrell - 13.200 €
- Castellar del Vallès - 13.187 €
- Palau-solità i Plegamans - 13.150 €
- Castellbisbal - 12.761 €
- Sentmenat - 12.383 €
- Vacarisses - 12.350 €
- Barberà del Vallès - 12.193 €
- Sabadell - 12.171 €
- Rellinars - 11.897 €
- Santa Perpètua de Mogoda - 11.857 €
- Polinyà - 11.784 €
- Terrassa - 11.745 €
- Sant Llorenç Savall - 11.738 €
- Rubí - 11.535 €
- Montcada i Reixac - 11.438 €
- Ripollet - 11.200 €
- Badia del Vallès - 9.612 €





